پسته داریس
خانه / مغز پسته گلدار / صادرات مغز پسته ممتاز گلدار به هند

صادرات مغز پسته ممتاز گلدار به هند

صادرات مغز پسته در کنار خود پسته توانسته در 10 محصول اول صادراتی ایران قرار بگیرد و همچنین نوع گلدار و ممتاز آن به خصوص که کشور های هند، چین و روسیه از سفارش دهندگان آن هستند.

مغز پسته و پسته جزء محصولات صادارتی ایران هستند، بطوریکه در جدول 10 محصول اول صادارتی همگی به غیر پسته نفتی و صنایع وابسته به آن هستند واین اهمیت تولید و صادارت آن را می رساند.

صادرات مغز پسته و پسته به بیش از 70 کشور دنیا در جریان است اما به کشور های به مانند هند، چین و روسیه از متشریان دائمی و بزرگ حال حاضر این محصول ایرانی بشمار می رود، به طوریکه صادرات به این مناطق به خصوص چین که از طریق کشور ویتنام و همچنین هند، از تناژ فابل ملاحضه ای برخوردار است.

مغز پسته ها معمولا به وسیله حمل و نقل های دریایی و زمینی صورت می گیرد و به کشور های یاد شده بالغ بر 90 درصد آنها به وسیله کشتی و از طریق دریا صورت می گیرد.

 

مغز پسته ممتاز و گلدار

مغز پسته ممتاز و گلدار از جمله فرآورده های مغز پسته بشمار می رود که هند از مهمترین خریدران آن می باشد، این محصول از گلدار قرمز در کنار سبزی خاصی بهره می برد که آن را منحصر بفرد کرده است و این موصوع را باید خاطر نشان کرد که بهترین نوع مغزپسته ممتاز و گلدار از پسته ممتاز و در شهرستان زرند تولید می شود و بعد از با کیفیت ترینش محصولات شهر های رفسنجان، کرمان و سیرجان می باشند.

نحوه تولید مغز پسته گلدار ممتاز اگر از پسته خندان باشد به صورت دست شکن است، ولی اگر از نوع پسته دهان بسته باشد آن را به وسیله دستگاه شکست داده و سپس آن را عرضه می کنند، اما بهترین نوع آن، نوع دست شکن است، که درمیان انواع مغز پسته باکیفت ترین و گران ترین آنها می باشد.

مطلب پیشنهادی

مغز پسته ممتاز زرند با قیمت صارداتی

مغز پسته ممتاز در گروه رسیده هاست یا کال ها؟ قیمت صادراتی آن به چه …