پسته داریس
خانه / مغز پسته خام / مغز پسته عمده / خرید مغز پسته عمده و صادراتی

خرید مغز پسته عمده و صادراتی

خرید مغز پسته عمده مناسب صادرات باعث کاهش قیمت تمام شده و صرفه اقتصادی برای مشتری  می شود،  چرا که در حقیقت افراد و شرکت های متقاضی خارجی در صورت خریدمغز پسته عمده و یکجا می توانند از قیمت های نهایی بسیار مناسب برخوردار شوند. خرید از بازار فروش مغز پسته عمده صادراتی بهتر است که به صورت کاملا مستقیم و بی واسطه صورت گیرد تا افراد بتوانند محصولی تازه و باکیفیت خریداری کنند.

 

انواع مغزپسته ارزان

مغز پسته اغلب یا در ترمینال های ضبط پسته تولید می شود و یا از طریق کارگاه ها شکست پسته در بازار پخش می شود.در واقع مرکز فروش مستقیم این محصول از طریق این واحد های تولیدی است.اما ترمینال های ضبط پسته به دلیل جدا کردن پسته های گرم مغز پائین گزینه بهتری هستند.از طرف دیگر برای ارزان بودن قیمت مغز پسته، نوع پسته ابتدایی از اهمیت بالایی برخوردار است.به عبارت دیگر در صورتی که پوک پسته اکبری و کله قوچی را بشکنیم قیمت بسیار بالاتری نسبت به پوک فندقی، بادامی و احمدآقایی دارند.در واقع برای خرید مغز پسته درجه ۲ بهترین گزینه شکستن پسته های پوک ارزان قیمت است.این محصول در بازار کشور های مختلف خریداران خاصی دارد که برای پودر و یا استفاده در سایر مواد غذایی از آن استفاده می کنند.البته این محصولات در کنار مغزپسته های درجه یک ارسال می شود. در واقع در هر کشور هم تقاضا برای محصول درجه یک و هم برای محصولات درجه دو وجود دارد.

مغز پسته درجه ۲ معمولا از شکستن پسته های با گرم مغز پائین و یا در اصطلاح پوک تولید می شود.این پسته ها در زمان پوست گیری محصول در ابتدای فصل از پسته های خندان با گرم مغز بالا جدا می شوند.در واقع این پسته ها به دلیل سبک بودن مغز آن ها بر روی آب می آید و از سایر محصولات جدا می شود.برای مغز پسته درجه ۲ نام های مختلفی به کار می رود اما مغز پسته های ارزان قیمت با نام های زیر در بازار شناخته می شوند:

گندمی – موشو – روآبی – تو جمع کن – مغز پسته درجه ۲

 

فروش مغز پسته عمده صادراتی

فروش مغز پسته عمده صادراتی یکی از تجارت های پرسود به شمار می رود، پسته به دلیل خواص بسیاری که دارد و همچنین طعم فوق العاده دلنشین اش همیشه درخواست خرید زیادی را به خود اختصاص می دهد که این باعث می شود افراد زیادی حتی در خارج از کشور تقاضای خرید مغز پسته عمده از ایران را داشته باشند به همین دلیل سالانه درصد بسیاری از مغز پسته ایران به کشورهای دیگر صادر می شود.

تشخیص کیفیت مغز پسته

مغز پسته با توجه به نیاز بازار در کیفیت های متفاوتی وجود دارند که معمولاً در سه گرید کیفی درجه یک ، درجه دو و درجه سه عرضه می شوند. کیفیت مغز پسته با توجه به ویژگی های ظاهری ، تمیزی ، سالم بودن و مزه آن مشخص می‌شود . ظاهر مغز پسته اعلا بایستی بدون کرم خوردگی و همه دانه ها سبز باشند (دانه سیاه و سفید کیفیت مغز پسته را کاهش می دهد) . وجود خاک و گرد روی مغز دانه های پسته مطلوب نیست . هرچه دانه ها سالم و به اصطلاح نشکسته باشند مرغوبیت و قیمت بالاتری خواهند داشت. رنگ و مزه مغز پسته از پارامترهای کیفیت آن است و هرچه مغز پسته سبزتر و خوشمزه تر باشد، باکیفیت تر و گرانتر خواهد بود.