پسته داریس
خانه / مغز پسته سبز / صادرات مغز پسته شکستنی سبز ایران

صادرات مغز پسته شکستنی سبز ایران

مغز پسته شکستنی و کالک های فاقد افلاتوکسین برای صادرات به کره جنوبی و ژاپن انتخاب می شوند.

کشور کره جنوبی با توجه به کوچک بودن مساحت و مجاورت با دریا برای نیاز بسیاری از محصولات کشاورزی مصرفی خود وابسته به واردات است.

این واردات از کشور های مختلف صورت می گیرد، پسته یکی از محصولات کشاورزی است که در مناطق گرم و خشک به دست می آید و قابلیت رشد در کشوری مثل کره جنوبی را ندارد

کشور ایران یکی از تامین کننده های بزرگ پسته در آسیا به کشور کره جنوبی به عنوان یک هدف برای صادرات پسته و مغز پسته نگاه ویژه ای دارد.

صادرات مغز پسته به کره جنوبی و ژاپن برای اینکه تداوم داشته باشد، باید استاندراد های لازم را کسب نماید و اولین آنهم مربوط به افلاتوکسین است که به خصوص در مغز های کالک این امر بیشتر از شکستنی ها روئیت می شود و این با توجه با جدید شدن فرآوری دستگاه های پسته تا حدود قابل ملاحظه ای در چند سال اخیر کاهش یافته است.

 

صادرات مغز پسته شکستنی به اروپا

کدام یک از مغز پسته شکستنی به اروپا فرستاده می شود؟ نحوه صادرات این محصول مرغوب به این قاره چگونه است؟

ایران از بهترین تولید کنندگان مغز پسته کالک در دنیاست و این محصول مرغوب از طرف اروپاییان بیشترین مقدار سفارش را دارد.
تولیدات مغز پسته کالک در ایران بر اساس رنگ تقسیم بندی می شود، که بهترین نمونه و همچنین گرانترین آن مغز پسته کالک گرید سوپر یا s است و بعد از آن گرید های a تا f شکل می گیرند.

همان طور که ذکر شده مقصد اصلی مغز پسته کالک قاره اروپا به ویژه کشور آلمان است و نحوه صادرات این محصول به شکل هوایی و دریایی انجام می شود، اروپا معمولا خواهان صادرات مغز پسته کالک در سه گرید اولی هستند و در صنایع خوراکی آنجا و همچنین در صنایع بهداشتی و آرایشی مصرف می شود.

منبع: شرکت داریس

مطلب پیشنهادی

نرخ مغز پسته

ناگفته های نرخ انواع مغز پسته اعلا سبز

ناگفته های نرخ انواع مغز پسته اعلا سبز درجه یک رفسنجان در سراسر کشور با …